Garnier Skin Naturals Pure – krém zmatňující lesklou pleť

Tento produkt jsem se rozhodla vyzkoušet na základě reklamy. Již delší dobu jsem hledala krém, který by mou pleť dokázal zmatnit a minimalizovat tak známky lesku. Zprvu jsem byla skeptická a nedávala mu moc velké šance, přece jen najít krém, který by dokázal pohlcovat mastnotu pleti, jsem si nedovedla moc představit.

V reklamě se o Garnier Pure dozvíte, že slibuje dlouhotrvající ochranu před mastnou a lesklou pletí, a den po dni snižuje tvorbu kožního mazu. Dále by po jeho používání měla být pleť čistá, zdravá a hydratovaná. Nyní se podívejme, jak je to s krémem ve skutečnosti.

Krém jsem zakoupila v krabičce s příbalovým letáčkem se všeobecnými informacemi a rady na jeho použití. Vůně krému není příliš intenzivní, ovšem z důvodu, že se krém aplikuje na pleť, mi jeho vůně přišla příjemná.

Barva krému je podobná jako barva lahvičky, ve které je krém prodáván. Při nanášení na pleť je krém příjemně chladivý a velice snadno se nanáší a vstřebává. Jedná se o nekomedogenní krém, který obsahuje nemastné složení. Aktivními látkami jsou jíl (zabezpečuje absorpční účinky), zinek (dokáže omezovat tvorbu kožního mazu) a antibakteriální složku (ozdravné účinky pleti).

Podle návodu jsem krém používala ráno i večer na vyčištěnou pleť. Krém vždy nanáším krouživými pohyby směrem od vnitřní k vnější straně obličeje. Ihned po nanešení krému jsem po dotyku pleti cítila, že je pleť zmatněná. Výdrž zmatnění pleti závisí především na počasí.

V chladnějších dnech mi pleť vydržela nelesklá i půl dne, v letních dnech je jasné, že nemůžeme čekat zázraky, ale i tak si myslím, že bez krému by se mi pleť leskla daleko více.

Obsah Garnier Pure je 75 ml, při používání 2x denně mi krém vydržel zhruba 1 – 2 měsíce. Cena se pohybuje okolo 100,-.

Krém hodnotím kladně a doporučuji. Jako plus hodnotím složení, vůni, redukci kožního mazu a možnost jej nanášet i pod make – up. Jako negativum bych zmínila pouze to, že se krém musí opravdu důkladně nanést a rozetřít, jinak na obličeji zaschne a je vidět.

Krasa.cz

Přečtěte si podobné zápisky:


Napiš nám svůj názor

Pošli tento článek svému blízkému