Olej na opalování Garnier Ambre Solaire Golden Protect

Slunce za oknem vytrvale pálí, takže se musíme trochu chránit, abychom se nespáli. Na výběr máte dvě možnosti – využít buď opalovacích krémů, nebo olejů. Já jsem dala přednost oleji – konkrétně ochrannému oleji Ambre Solaire Golden Protect od značky Garnier.

Ochranný faktor je 10 (označen jako Low) pro sluneční záření UVA a UVB, takže je dobrý jen na kratší vystavování na slunci. Má ale tu výhodu, že se díky němu krásně opálíte.

Olej se dávkuje pomocí rozprašovače, takže stačí vždy 2-3 dávky a máte ruku/nohu naolejovanou. Pokud vám vadí na pokožce mastný film, tak raději zvolte jiný ochranný přírpavek – třeba krém. Olej se nijak zvlášť nevsakuje a zůstává i po hodině citelný. Je to však výhoda na řádění u vody, protože vydrží nejedno šplíchnutí.

Dle obalu obsahuje opalovák tzv. shea butter – nedolo mi moc hledání nalézt co to je – známé bambucké mléko. To pochází z plodů posvátných stromů Shea ze západní Afriky. Přidává se většinou do dražších kousků kosmetiky, takže mě příjemně překvapilo, že je i zde. Nějaký zvláštní účinek po aplikování na pokožku jsem však nepocítila.

Složení: Octyldodecanol, Caprylic / Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat, Ethylenediamime/Stearyl Dimer Dilinooleate Copolymer, Octocrylene, Ethylhexyl Salcylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, CI 60725 / Violet 2, Tocopherol, Haematococcus Pluvialis / Haematococcus Pluvialis Extract, Drometrizole Trisiloxane, Rosmarinus Officinalis Extract / Rosemary Leaf Extract, Butyrospermum Parkil, Butter / Shea Butter, Astaxanthin, Parfum / Fragrance, (F.I.L. B37854/2).

Výsledek? Pro rychlé opálení vhodný kousek, ale jen v případě, že vám nevadí mastný film na pokožce – když jste u vody, tak ho jen uvítáte, protože olej se zdatně drží pokožky.

Krasa.cz

Přečtěte si podobné zápisky:


Napiš nám svůj názor

Pošli tento článek svému blízkému