Recenze zmatňujícího make-upu Dermacol Matt Control

Nadešel čas, kdy jsem si musela koupit nový make-up. Vzhledem k tomu, že ho používám maximálně jednou za měsíc, nechci do něj investovat moc peněz. Takže jsem vyrazila do drogérie a ovlivněná pozitivními ohlasy své sestřenky jsem si koupila Dermacol Matt Control – zmatňující make-up, který je dlouhotrvající a jako bonus sníží viditelnost pórů.

Mám hodně světlou pleť, takže výběr odstínu je pro mě docela jednoduchý, beru ten nejsvětlejší. V tomto případě tomu nebylo jinak.

Lahvička Dermacolu má pumpičku pro přesné dávkování. To je pro mě nesmírné plus, protože si neumím představit, že bych se trápila s tubou, nebo jiným obalem, který jsem před tím nikdy neviděla.

Krémová konzistence je také fajn. Je spíše řidší, takže se poměrně snadno roztírá. Ale vadí mi vůně make-upu. Na můj vkus je moc výrazná, i když je pravda, že po nanesení na obličej se vůně zjemní… ale stejně ji cítím.

Na make-up nejsem zvyklá a nemám na obličeji ráda nepříjemný pocit masky. Matt Control je naštěstí docela lehký, takže masku nevytváří (sice jsem cítila, že na obličeji něco mám, ale časem jsem si na to zvykla).

Také slibuje, že vyhlazuje póry a dlouho vydrží. S póry nemám problém, takže nedokážu posoudit, jestli to funguje nebo ne. Každopádně pokaždé, když make-up použiju, pleť mi sjednotí – možná až moc, podle mamky totiž vypadám jako porcelánová panenka…ale to nemusí být vždycky na škodu =D.

S výdrží je na tom taky dobře. Bez úpravy mi vydrží celý večer. To je jedna z věcí, bez které se u male-upu neobejdu.

A teď ta hlavní věc: zmatňující efekt. Ano, Matt Control opravdu zmatňuje. Bohužel i tohle má své ALE. I když používám hydratující krém, v oblasti T zóny se mi tvoří šupinky. Večer to není moc vidět, ale za bílého dne v tom vidím docela velký problém. Podle mě by ho neměly používat holky se suchou kůží, protože se budou trápit se šupinkami na tváři.

Ani krytí mi moc nevyhovuje. Pokud máte pleť bezchybnou, budete spokojeni, ale ve chvíli, kdy máte červený pupínek nebo rudou skvrnu, musíte si pohrát s korektorem, aby se vše zamaskovalo.

Když si to všechno shrneme, Dermacol Matt Control je ucházející make-up (vzhledem k investici asi 250 Kč je to paráda). Ale kdybych používala make-up každý den, Matt Control bych si rozhodně nekoupila. Mám ráda kvalitu, za kterou si ráda připlatím. Ale takhle jednou za čas je to naprosto dostatečné.

Krasa.cz

Přečtěte si podobné zápisky:


Napiš nám svůj názor

Pošli tento článek svému blízkému